Nechajte stromy, aby vám pomohli zabudnúť na každodenné starosti.

Inšpirácia pre zmysly a stimulácia tvorivosti, oáza pokoja aj terapia: Viedenský les ukrýva v sebe viac ako len vyše 30 rôznych typov lesa.

„Nemôžete byť v lese a mať pritom zlú náladu,“ hovorí jedno príslovie a prečo je to tak, vám vysvetlí trénerka takzvaného lesného kúpania Bianca Forstiková, ktorá na relaxáciu odporúča aj cvičenia čchi-kung medzi stromami. Žuvačka vyrobená zo živice z miestnych borovíc je dôkazom toho, že les sa dá aj jesť a že každý strom má svoju špecifickú vôňu – aj o tom sme sa okrem iného rozprávali so zakladateľkou značky Alpengummi Sandrou Falknerovou a lesným ekológom Arturom Cisar-Erlachom. Ukážeme vám aj tie najkrajšie túry vo Viedenskom lese, ktorý má jednu z najhustejších sietí turistických chodníkov v Rakúsku. A potom tu máme zoznam tých najlepších miest na oddych pre všetkých, ktorí sa stratili niekde medzi hlukom, neustálym sa náhlením a snažením a chcú vďaka tichu, pozornosti a všímavosti medzi stromami znovu nájsť samých seba.

Turistický kompas: Ako nájsť cestu.

Objavná trasa: na určenie smeru použite turistický kompas. Tu na prvý pohľad uvidíte, kadiaľ vedú najkrajšie túry a kde môžete najlepšie prenocovať.