Cesta, z ktorej načerpáte silu.

Už starí druidi vedeli, ako čerpať silu z prírody v južnej časti regiónu Waldviertel. Dnes sa to úspešne darí pri turistike.

V impozantných výškach južnej časti regiónu Waldviertel leží turistom pri nohách údolie Yspertal – kde inde by ste sa mohli cítiť vznešenejšie a viac spätí so zemou? Výhľad do najväčších diaľok ponúka Astronomické centrum Martinsberg: Sotva existuje pôsobivejší spôsob spoznávania vesmíru ako na nočných túrach s výhľadom na hviezdy. Aj tí, ktorí sa ponoria do lesa sa stretávajú s mystickou energiou – ukrytou v kameňoch, ktoré používali pri svojich kultoch už starí druidi. Zvláštnym energetickým miestom je roklina Ysperklamm s divokou a zároveň mäkkou vodou. V prevádzke Wirtshausbrennerei Krenn spájajú silu vody s ovocím a bylinkami rastúcimi pozdĺž ciest a pripravujú z nich chutné jedlá a pálenky: Kto by netúžil urobiť si tam príjemnú prestávku na občerstvenie po potulkách po priľahlom okolí!

Turistický kompas: Ako nájsť cestu.

Objavná trasa: na určenie smeru použite turistický kompas. Tu na prvý pohľad uvidíte, kadiaľ vedú najkrajšie túry a kde môžete najlepšie prenocovať.