Okolo vrchu Ötscher

Príjemné turistické chodníky vedú popri vodopádoch a tiesňavách. Príjemne vám bude v rustikálnej chate a pri jazde Mariazellskou železnicou.

V rakúskom „Grand Canyone“ nájdete krištáľovo čisté vodopády, turistické chodníčky a množstvo dôvodov na žasnutie. V polovici cesty vás očakáva útulná chata Ötscherhias s výdatným občerstvením a prekrásnym výhľadom.

Od základne až po prehliadkovú elektráreň

Alpská túra začína pri prírodnom parku, Naturparkzentrum Ötscher-Basis. Absolútnym zážitkom je najstaršia vodná elektráreň spoločnosti EVN, elektráreň Wienerbruck, ktorá dodáva energiu aj Mariazellskej železnici.

Zdravím ťa, Ötscherhias!

Romantická roklina Ötschergräben je jedinečným prírodným divadlom: Po stáročia sa cez vápenatý masív predierali malé potôčiky a riečky, ktoré po sebe zanechali hlboké tiesňavy, bizarné skalnaté úkazy a jedinečné vodopády. Na najkrajšej turistickej trase roka 2011 narazíte aj na útulnú chatu Ötscherhias, ktorá je obľúbenou zastávkou na občerstvenie (od mája do októbra otvorená do 17:00 hod.).

Cesta domov Mariazellskou železnicou

Posilnení a plní dojmov nakoniec dorazíte až do cieľa, ktorým je železničná stanica Erlaufklause. Do alternatívneho cieľa v Mitterbachu prídete o 1,5 hodiny chôdze neskôr. Odtiaľ sa môžete historickou Mariazellskou železnicou (Mariazellerbahn) pohodlne zaviezť späť to Wienerbrucku, štartovacieho bodu túry.