Turistika s výhľadom

Voľný ako vták: Takto sa cítite na každom mieste s vyhliadkou, ktoré ponúka Dolné Rakúsko milovníkom panoramatických výhľadov.

Nad oblakmi vnímate svet ako nikdy predtým: Výhľad na rozsiahlu krajinu, výstup a krásny pocit z dosiahnutia cieľa vám umožnia nájsť seba samého. Otázkou totiž nie je to, čo pozorujete – ale to, čo naozaj vidíte. Preto sme pre vás zostavili prehľad všetkých zaujímavých vyhliadkových miest od rozhľadne v údolí Traisental až po panoramatický výhľad z vrchu Jauerling.

Viedenský les to priviedol k dokonalosti

Vrch Peilstein patrí k najkrajším skalnatým vyvýšeninám v južnej časti Viedenského lesa. Od horskej chaty Peilsteinhaus v najvyššom bode (716 m) zídete za pár minút smerom ku krížu na okraji strmej steny. Chodník vás zavedie popri skalných stenách smerom na juh k fascinujúcim skalným útvarom so širokým výhľadom na Gutensteinské Alpy.

Výhľady ako z pohľadnice a fotopanorámy

Viedenský alpský oblúk nie je nadarmo označovaný za raj výhľadov. Mnohé vyhliadkové miesta vám umožnia nakrátko sa zastaviť a rozjímať. Náš tip: Pohľad cez zrkadlový ďalekohľad Wiener Alpen Viewer vám ukáže okolie z úplne inej perspektívy. Nostalgii prepadnete pri pohľade z vyhliadky 20 Schilling Blick na Semmering a miestnu železnicu, ktoré boli kedysi vyobrazené na starých 20-šilingových bankovkách.

Stretnutie na vrchole v prírodnom parku Leiser Berge

Na turistickom chodníku „Steppenrasen mit Aussicht“ (stepné pastviny s výhľadom) si z rozhľadne na vrchu Oberleiser Berg môžete vychutnať nádherný panoramatický výhľad na rozmanitú krajinu regiónu Weinviertel s poliami, lesmi a suchými pastvinami, ktoré boli obhospodarované už v období neolitu. Polia sa v geometrických tvaroch vinú okolo miernych kopcov. Za dobrej viditeľnosti môžete na západe dovidieť až po Alpy s vrchmi Schneeberg a Ötscher a na severe až na Moravu.

Keď na návštevu do regiónu Obere Waldviertel pozýva tisícovka

Originálna a nesmierne bohatá: Tak znalci opisujú prekrásnu prírodu v regióne Waldviertel. Na križovatke mnohých turistických chodníkov v okolí obce Moorbad Harbach sa nachádza Nebelstein (1017 m), pôsobivý skalný útvar – typický pre región Waldviertel. Náš tip: Urobte si zastávku na občerstvenie v chate Nebelsteinhütte s nádherným panoramatickým výhľadom. Možno budete mať šťastie a s ďalekohľadom uvidíte jeden z alpských štítov!

Vývrtka otvára očarujúce výhľady

Zasadená do malebného vinohradníckeho regiónu Traisental sa do výšky 15 metrov týči rozhľadňa, ktorá svojím tvarom pripomína vývrtku a symbolizuje víno, dobrosrdečnosť a pôžitky. Z výšky 330 metrov nad morom sa rozprestiera výhľad od Dunajských lužných lesov ponad región Weinviertel a od oblasti Tullnerfeld až po údolie Kamptal. Náš tip: Navštívte vínnu uličku v Ahrenbergu a občerstvite sa v jednej z miestnych viech.

Na stope svetového dedičstva

Cez najvyššie položené vinice (vinice Trenning) a Jauerling – najvyšší vrch na Dunaji – prejdete v rámci piatej etapy turistickej trasy Welterbesteig. V nadmorskej výške 915 metrov ponúka hostinec Naturparkhaus z wachauskej terasy na Jauerlingu najkrajší panoramatický výhľad na Dunaj a slávne údolie Spitzer Graben.