Turistika so psom

Túry a prírodné rezervácie vhodné na turistiku so psom: Voľnosť, zábava a zážitky pri putovaní pre psov a ľudí v Dolnom Rakúsku.

Outdoorové aktivity so psom – na turistických trasách v Dolnom Rakúsku, ktoré sú najvhodnejšie na turistiku so psom. Od prírodnej rezervácie k vodnej nádrži: Čakajú tu na vás bezstarostné prechádzky a túry so zaručenou spokojnosťou vás aj vášho štvornohého miláčika.

Turistický raj pre psov aj ľudí: Či už pri hľadaní stôp alebo na horskej túre, či v prírodnom parku alebo vo vode – v Dolnom Rakúsku prežijú muži, ženy aj ich štvornohí miláčikovia krásne dni v prírode.

Po rieke aj na jazere so psom

Zwettlerská pivná cesta, približne 10 kilometrov dlhá trasa, ktorá začína pred hotelom Hotel Schwarz Alm v meste Zwettl v regióne Waldviertel, je festivalom pre všetkých s túlavými topánkami a štyrmi labkami: turistický chodník vedie zväčša cez lesy a lúky, pričom rieky Sierningbach a Kamp zabezpečujú osviežujúci kúpeľ pre psov a dostatok vody počas cesty. Hotel Schwarz Alm ponúka jazierko pre psov a reštauráciu, do ktorej je povolený vstup so psami. Dobrým tipom nielen počas horúčav v júli a auguste je okolie jazera Lunzer See v regióne Mostviertel. Z mnohých okružných trás vám odporúčame okružnú túru okolo jazera, kde môžete na mnohých miestach prísť priamo k jazeru a zaplávať si alebo nechať plávať svojho odvážneho štvornohého priateľa v jazere popri člne, ktorý si môžete prenajať na kúpalisku pri jazere Lunzer See!

Turistika na horách so psom

Psy, ktoré majú rady, keď im okolo uší veje horský vzduch, si pohorie Rax zamilujú! K obľúbenému výletnému cieľu neďaleko Semmeringu sa môžete vydať napríklad po trase výhľadov na Rax „Rax-Ausblicke-Tour“, ktorá na približne 6 kilometroch vedie k najkrajším vyhliadkovým miestam, z ktorých môžete pozorovať zhora údolie Große Höllental a údolie rieky Schwarza, ďalej môžete pokračovať k rozhľadni za chatou Ottohaus alebo si prezrieť alpskú záhradu. Hore na Rax sa dostanete lanovkou Raxseilbahn, ktorou sa môžu prepravovať aj psy. V údolnej stanici si majitelia psov môžu vypožičať náhubky, aby psy, ich páni, aj ostatní cestujúci pokojne dorazili na vrchol kopca. Rozumní majitelia psov by mali brať do úvahy, že počas víkendov je tu niekedy príliš veľa návštevníkov, preto je pre nich vynikajúcou alternatívou výlet na Rax v pracovný deň!

V prírodnej rezervácii: Psy majú vstup povolený!

Pes musí ísť s vami! A to do tých najkrajších prírodných oblastí Dolného Rakúska. V prírodných rezerváciách regiónu Waldviertel, Kamptal, Blockheide alebo Nordwald je stále čo objavovať: Kývavce, skaly, po ktorých môžete skákať, malé potôčiky, ktoré pretkávajú krajinu, s vodou obzvlášť jemnej chuti; jedľové šišky na prežúvanie a chladné, tienisté turistické chodníky. Močariská a mäkká lesná pôda, obzvlášť jemná k psím labkám. Pre všetky turistické trasy v týchto prírodných rezerváciách platí: Psy – na vodítkach! – sú u nás vždy rady vítané. Výnimočná atrakcia: V centre pre výskum vlkov v Ernstbrunne v obore Ernstbrunn v regióne Weinviertel môžete zobrať svojho štvornohého miláčika so sebou na vodítku na výlet so sprievodcom, na ktorom môže z bezpečnej vzdialenosti spoznávať svojich divokých príbuzných!

Tematický chodník na vrchol Jauerlingu

Vrchol Jauerlingu je srdcom rovnomennej prírodnej rezervácie a zároveň najvyšším bodom pozdĺž Dunaja. Takmer 3-kilometrový tematický chodník okolo vrcholu kopca vytvára kombináciou historických a moderných zariadení na Jauerlingu pestrú a zaujímavú turistickú trasu. Okružná trasa na vrchol Jauerlingu ponúka informácie o histórii Jauerlingu, o obciach v prírodnej rezervácii a prírode, o ochrane životného prostredia, krajine a poľnohospodárstve v prírodnej rezervácii. Majitelia psov sa tak môžu naučiť niečo nové, zatiaľ čo sa ich štvornohí miláčikovia dosýta prebehnú na túre. A na konci trasy, na rozhľadni alebo chate Naturparkhaus na vás čaká darček.