Z močiara na náhornú plošinu

Túra sa vyznačuje geniálnymi výhľadmi, jedným z posledných vrchoviskových rašelinísk v Európe a zážitkovým svetom s rizňou na drevo.

Po úžasnom výhľade z náhornej plošiny Hochreit vás napínavý tematický chodník prevedie cez jedno z posledných vrchoviskových rašelinísk Európy. Jedinečný kus prírody, ktorý by ste mali bezpodmienečne navštíviť.

Relax a zábava v Göstlingu

Medzi Hochkarom a Dürrensteinom leží čarovne krásny Göstling, kde môžete relaxovať na vonkajších ležadlách nazývaných Enzo, pri ihrisku alebo v soľnom kúpeli. Zvlášť sa oplatí vidieť Erlebniswelt Mendlingtal (žľab na spúšťanie dreva) strednej Európy a po cestičkách v rokline objavíte napínavé zážitkové zastávky a stanovištia.

Náhorná plošina a detská zoo v prírodnej rezervácii

Vo výške 900 m nad morom sa nachádza na výhľady bohatá náhorná plošina Hochreit, ktorá je turistickým rajom pre celú rodinu. Tu možno cez rozsiahlu krajinu a šťavnaté pastviny prejsť až k 300 rokov starému gazdovstvu Ablass uprostred prírodnej rezervácie, kde sa usilovní turisti odmenia výdatnými dobrotami, zatiaľ čo si ich deti prídu na svoje v detskej zoo.

Jedinečná flóra a fauna vo vrchoviskovom rašelinisku

Obdivuhodné horské močariská Leckermoor je domovom množstva rastlinných a živočíšnych druhov ohrozených vyhynutím. Môžete tu uvidieť perlovca mokraďového, ktorý je pozostatkom doby ľadovej, ako aj nedotknutý rašelinník. Na napínavom tematickom chodníku preskúmate po cestičkách  jedno z posledných a najkrajších vrchoviskových rašelinísk Európy.