Cyklistický výlet, © Franziska Consolati

Zažite pohodlné výlety na bicykli!

Nasadnite, šliapnite do pedálov a užívajte si: Dolné Rakúsko si vás získa svojimi hviezdicovými cyklojazdami s rôznymi celodennými a tematickými trasami pre malých i veľkých.

Veľký výber cyklojázd v Dolnom Rakúsku rozbúcha srdce mnohým cyklistom. Vydajte sa v denných etapách objavovať trasy vedúce malebným vinárskym krajom, na jedinečné kultúrne miesta a dych vyrážajúce vyhliadky a večer sa jednoducho vráťte do východiskového bodu. Povedzme si úprimne: bez batožiny je bicyklovanie predsa omnoho príjemnejšie!

Veľká voľnosť: Veľké zážitky na najkrajších cyklotrasách.

Ako cestovatelia v čase môžete v regióne Waldviertel bicyklovať popri bývalej Železnej opone a k tomu sa dozvedieť informácie o vtedajšom historickom pozadí. Milovníci vína a prírody sa môžu vydať do oblasti Retzer Land, kde na každom kroku doslova cítiť pôžitkársku uvoľnenosť. Aktívni cyklisti zase môžu dobýjať údolie Wachau medzi mestami Krems a Melk, spolu s jeho nádhernými hradmi, opátstvami a zámkami, v ktorých sa určite oplatí urobiť si prestávku. V regióne Wienerwald sú víno a kultúra vzájomne úzko prepojené, preto sa tu mimoriadne dobre cítia milovníci vína aj kultúry. O cyklistov milujúcich panorámy a hornatý terén bude skvele postarané v pohorí Bucklige Welt – krajine tisícich kopcov. História regiónu vypovedá o hruškových stromoch a malebnom predhorí Álp: tu si prídu na svoje dobrodruhovia aj objavitelia.