Plnou parou vpred!

Dunaj predstavuje prúd energie: Jeho voda produkuje obrovské množstvo energie a jazda na bicykli popri ňom vo vás prebudí novú radosť zo života.

Pre Martina Sameka, milovníka cyklistiky, je jazda na bicykli popri Dunaji akýmsi spôsobom efektívneho načerpania energie: „Po túre sa cítim ľahko a sviežo,“ prezrádza v rozhovore. Iným dáva svetlo – a to doslova – pretože Dunaj vyrába elektrinu, ako o tom vie aj Tamara Leebová z elektrárne na Dunaji Ybbs-Persenbeug. A zásobuje ňou dva milióny (!) rakúskych domácností. Poskytuje aj iný druh energie v podobe grilovačiek, uhasenia smädu, zmrzlinového osvieženia a iného občerstvenia na 10 najlepších „staniciach na načerpanie energie“ pozdĺž rieky. A okrem toho máme pre vás, samozrejme, pripravený zoznam miest a vecí, ktoré počas radostnej a bezstarostnej jazdy na bicykli popri najdlhšej rakúskej rieke jednoducho musíte vidieť.

Vo vode sa ukrýva sila

Doplňte energiu, prosím!

Dunaj vyrába elektrinu, prepravuje ľudí a tovar a roztancováva ľudí na celom svete. Rovnako všestranná ako rieka je aj Dunajská cyklistická cesta. S miestami, kde si môžete dobiť baterky, nezabudnuteľnými stretnutiami a zážitkami, ktoré vám rozbúšia srdce.