Láska vo vínnych uličkách

Často sa nestáva, že by človek mohol „prejsť“ kultúrnym klenotom na bicykli. Výnimkou sú vínne uličky v okolí mesta Retz.

Ľudovo ich nazývajú „dedinky bez komínov“ a sú všeobecne známe ako pôvodné domovy vína: vínne uličky. Je ich neúrekom a my vám predstavíme 10 najkrajších z nich, ktoré ležia pozdĺž hviezdicových cyklotrás. S vinárom Josefom Diemom sme sa prešli vínnou uličkou Maulavern, o ktorej vie takmer všetko – vrátane toho najdôležitejšieho, kde si ako cyklisti najlepšie odpočiniete. Wolfgang Klinggraber, majiteľ prevádzky „Sgrafit bike“, nám prezradil, ako táto súvisí s domom so sgrafitovou výzdobou v Retzi. To by vám malo stačiť na to, aby ste dostali chuť hneď vysadnúť na bicykel, ale ak chcete viac, dostanete viac – v podobe 10 tipov, ktoré príjemne zavŕšia váš deň plný športových zážitkov – ako napríklad výnimočné Rulandské modré k večeri.

Prechádzky v okolí mesta Retz

Prehľad najlepších pivničných uličiek

V okolí Retzu žije víno v malých idylických domčekoch a čaká na smädných cyklistov. Cyklistika v okolí Retzu je ako navigačný systém, ktorý vás vedie pozdĺž viníc a neomylne cez najkrajšie pivničné uličky. Uprostred všetkej eufórie si len rýchlo pripomeňme neoficiálne heslo: Nepreháňajte to s ochutnávaním vína a jazdite na bicykli!