Alchymista a bylinkárka

Výlet do bylinkovej záhrady: objavujte, ovoniavajte a ochutnávajte liečivé rastliny v dolnorakúskych náučných a výstavných záhradách

Od šťaveľa po koziu nohu Návšteva bylinkovej záhrady vás odmení sčasti prastarými vedomosťami o sile liečivých bylín. A tiež trochou inšpirácie pre vlastnú „bylinkovú záhradku“ u vás doma – sprostredkovanú bio-bylinkárkou alebo bylinkárom.

Bylinkové záhrady Dolného Rakúska kvitnú a voňajú: návšteva večne zelených lekární na čerstvom vzduchu sprostredkuje vedomosti o známych aj vzácnych liečivých rastlinách. Výlet doplní bio-menu alebo Kneippova kúra.

Alchymista a bylinkový farár
Bohaté je aj dedičstvo bylinkára Weidingera: ešte aj dnes sa o jeho záhradu s láskou starajú v obci Karlstein/Thaya v regióne Waldviertel. Vegetariánske obedové menu sa za pekného počasia servíruje vonku. Aj v bio-bylinkovej prevádzke Landgasthaus anno 1920 podávajú bio-jedlá, pričom bylinky na varenie pochádzajú z ich vlastnej záhrady. Krajinu, ktorá je priam na zjedenie, predstavuje park Alchemistenpark: kultivuje regionálne druhy ovocia, zeleniny a orechov, ako aj korenín.

Dobré tetky bylinkárky
V nadmorskej výške vyše 900 metrov sa nachádza záhrada liečivých byliniek obce Bad Traunstein. Strážia ju traunsteinské tetky bylinkárky. Svoje vedomosti odovzdávajú ďalej zvedavým návštevníkom. Liečivé sily rozvíja aj bylinková a zážitková záhrada Hollenstein: vďaka zariadeniu Kneippovej metódy a chodníku, po ktorom sa chodí naboso.