Najzaujímavejšie podujatia v roku 2022

Toto si rozhodne nemôžete nechať ujsť! Výber najkrajších podujatí v roku 2022.

Otvorte si kalendár a na tieto termíny si vyhraďte jeden alebo aj viac dní! Či už ide o kulinárske a kultúrne podujatia alebo podujatia v prírode – v roku 2022 je čo ponúknuť!

Od polovice februára do polovice marca: Guga Hö

Niektoré termíny na obľúbené ranné lyžovanie v regióne Mostviertel je stále možné rezervovať! V cene je zahrnuté uvítacie občerstvenie a čaj, exkluzívna lyžovačka na čerstvo upravených svahoch, 1-dňový skipas v príslušnej lyžiarskej oblasti (platný od 6.30 do 16.00) a neskoré raňajky na chate bohaté na regionálne výrobky z oblasti Mostviertel.

19. marec až 18. apríl: Veľkonočný trh na zámku Schloss Hof

Veľkonočný trh na zámku Schloss Hof každoročne poteší malých aj veľkých návštevníkov pestrým programom.

26. marec až 13. november: Dolnorakúska krajinská výstava „Tajomstvá MARCHFELDU – Človek. Kultúra. Príroda.“

Tohtoročná krajinská výstava sa bude konať na zámku Marchegg. Návštevníci vykročia za tajomstvami tohto regiónu. V rámci krajinskej výstavy aj mnohí partneri pozývajú na pútavé podujatia.

1. až 30. apríl: Ybbsiade

Obľúbený kabaretný a kultúrny festival Ybbsiade ponúka aj v roku 2022 pestrý program, v ktorom vystúpi Viktor Gernot, Gernot Kulis, Martina Schwarzmann alebo Science Busters.

23. a 24. apríl: Vinná cesta v regióne Weinviertel

Najväčšia ochutnávka vína v regióne Weinviertel sa tento rok uskutoční 23. a 24. apríla: Vinná cesta Weinviertel. 250 vinárov na vínnych cestách otvorí svoje brány na ochutnávku vín. Je to náležitá oslava vínnej jari v Dolnom Rakúsku!

23. až 24. apríl: Kamptalská vínna jar

Kamptalská vínna jar sa uskutoční tiež 23. a 24. februára. Vinári v oblastiach Kamptal, Kremstal a Traisental otvoria brány svojich pivníc na ochutnávku vín.

25. a 26. apríl: Mostviertelské terénne skúšky pri viedenskom ruskom kole

Na hostí čakajú 25. a 26. apríla terénne skúšky Mostviertel s mimoriadne pekným výhľadom! Vynikajúce kulinárske experimenty v podobe 6-chodového menu pripravia najlepší šéfkuchári z regiónu Mostviertel (napríklad: Stefan Hueber a Silvia Aigner, Hubert Kalteis, Erich Mayrhofer a Renate Schaufler, Andreas Plappert, Doris Farthofer, Mike Nährer, Theresia Palmetzhofer).

18. až 20. máj: Slávnosť Waldviertelpur

Vďaka trojdňovej slávnosti Waldviertelpur na viedenskom námestí Rathausplatz budete chcieť spoznať región Waldviertel aj ako dovolenkovú oblasť.

9. jún až 16. október: Festival fotografie La Gacilly-Baden Photo

Mottom obľúbeného festivalu fotografie La Gacilly Baden Photo v roku 2022 je „NA SEVER!“ a témou bude opäť vzťah ľudí k životnému prostrediu.

14. až 19. jún: Festival umenia rozprávania fabelhaft!

Jedni z najlepších svetových rozprávačov, mímov, akrobatov a hudobníkov odprezentujú svoj talent na „festivale umenia rozprávania fabelhaft!“ v obci Bad Schönau ležiacej v regióne Bucklige Welt.

15. jún až 20. august 2022: Slávnostné stolovanie v regióne Weinviertel

Slávnostné stolovanie v regióne Weinviertel sľubuje pôžitok pod holým nebom. Posaďte sa k stolu uprostred nádhernej krajiny regiónu Weinviertel, na ktorom sú naservírované regionálne pochúťky a nechajte sa rozmaznávať špičkovými šéfkuchármi.

Júl až september: Hviezdičkový kuchár na návšteve u chatára

Podujatie "Hviezdičkový kuchár na návšteve u chatára" prináša stretnutie dvoch špičkových kuchárov. Spoločne vytvárajú pre hostí výnimočné menu na pozadí nádhernej horskej scenérie. Súčasťou balíka je aj túra so sprievodcom.

1. júl až 4. september: Kultúra s vinármi

Formát Kultúra s vinármi aj tento rok poteší lahodnými kulinárskymi špecialitami, špeciálnymi vínami a množstvom kultúry: či už poetry slam, koncert alebo čítanie – každý milovník kultúry a kulinárstva si tu nájde niečo pre seba!

6. júl až 7. august: Podujatie Kinder.Musical.Sommer v Schilterne

Rytier Rust (Ritter Rost) pozýva malých milovníkov záhrad na podujatie Kinder.Musical.Sommer v Kittenberských zážitkových záhradách. Napínavá divadelná hra so strhujúcou hudbou je skvelým zážitkom pre celú rodinu.

29. júl až 21. august: Slávnosti Stockerau

Veselohra „Blcha v uchu“ od Georgesa Feydeaua zavedie návštevníkov do Paríža na začiatku 20. storočia. Môžete vidieť v rámci slávností Stockerau od 29. júla do 21. augusta.