Cisárove nové záhrady

Cisárske počasie v dolnorakúskych zámockých záhradách: prechádzka barokovou záhradou zámku Schloss Hof alebo vybláznenie sa v laxenburskom parku.

Prechádzať sa ako cisárovná Sisi alebo princ Eugen: popri pamätníkoch a fontánach či naprieč labyrintom zo živého plota. Dolnorakúske zámky očarúvajú svojimi historickými záhradami z čias baroka a renesancie.

Dolnorakúskymi zámockými záhradami sa preháňa duch bývalej šľachty. Tu sa dá ešte aj v 21. storočí potulovať priam cisársky.

Po stopách následníka trónu
Zámok Schloss Hof (bývalé sídlo princa Eugena) je dnes slávne svojou barokovou záhradou na základe historických náčrtov. Zelená sa a kvitne na siedmich terasách a obsahuje hravé zákutia, fontánu a sochy. Aj historický park zámku Artstetten je založený na pôvodných plánoch. V tieni jeho gaštanov organizoval oslavy v 19. storočí už aj arcivojvoda Franz Ferdinand.

O trpaslíkoch a hradoch
Barokoví pieskovcoví trpaslíci stáli dlhý čas v historickej záhrade zámku Greillenstein. Medzičasom sa títo malí svedkovia čias 18. storočia už presťahovali dovnútra. História zámku Laxenburg siaha dokonca až do 13. storočia. Dnes je tento rozsiahly park s jazierkom a vlastným hradom Franzensburg obľúbeným výletným cieľom v blízkosti Viedne.