Na letnej stránke života

Počas záhradného leta v Dolnom Rakúsku vás na pôžitkárske objaviteľské cesty do čarovného sveta stvárnenej prírody pozýva až 60 záhrad.

Farebná nádhera v barokových zámockých záhradách, tichá vznešenosť anglických parkov, omamný vonný zážitok v bylinkových záhradách alebo čulý ruch pri rybníku: V dolnorakúskych záhradách zažijete letné radosti v nespočetnom množstve.

Niektoré z najobľúbenejších záhrad svojich hostí rozmaznávajú špeciálnymi letnými ponukami: V rámci „Záhradného leta v Dolnom Rakúsku“ sa od júna do augusta môžete nechať unášať v 60 záhradách, hoteloch, pohostinstvách a viechach na objavné cesty plné zážitkov v zeleni. Pritom môžete objavovať duchovné kláštorné záhrady, pôsobivé zámocké záhrady, chutné úžitkové záhrady a moderné zážitkové záhrady, zatiaľ čo vám vybraní partneri Kultúry hostincov a Top viech na tanier naservírujú čerstvé záhradné produkty. Vďaka ponukám Poskytovateľov ubytovania v pôžitkárskych izbách sa nakoniec záhradné leto možno vyvinie na samostatnú relaxačnú dovolenku.

Noci splnu
Vrcholom zeleného leta v Dolnom Rakúsku sú noci splnu záhradného leta, v rámci ktorých sa vo veľkom oslavuje radosť zo záhrad. 2. a 31. júla, ako aj 29. augusta, sú návštevníci pozvaní doprostred záhradných oáz na zažitie romantických večerov pod hviezdami za svitu mesiaca. Pre každého sa tu nájde niečo podľa jeho gusta, od sprevádzaných prehliadok za splnu mesiaca cez grilovačky až po koncerty alebo kinopredstavenia vo večernej záhradnej atmosfére.

Living Plants
V rámci záhradného leta v Dolnom Rakúsku je novým a exkluzívnym zážitkom aj podujatie „Living Plants – dojímavé príbehy rastlín“. V rámci celkovo 36 termínov sa umelci oblečú do najrozličnejších kostýmov, aby vám umožnili zažiť bytie a osobitosť domácich rastlín. Nechajte sa uniesť do sveta záhrad a zažite jedinečné predstavenie s hudbou, tancom a pantomímou.