Prírodné hotely a bio-záhradníci

Hotel a výstavná záhrada v jednom. Hotely v Dolnom Rakúsku s najbohatšími záhradami varia s čerstvými bio-surovinami a na krátku dovolenku poskytujú dostatok zelene.

Pokiaľ ide o dobrý pocit hostí, stále viac hotelov stavia na vlastnej záhrade. O tú sa starajú biologicky a zároveň je aj oddychovým miestom pre všetkých. A nakoniec jej plody nájdete v samotnej kuchyni. Čerstvá zelenina a bylinky pochádzajú priamo z vlastnej hriadky.

Poludňajšie zdriemnutie v tieni hrčovitých stromov? Alebo pochutnávanie si na kríčkovom bobuľovom ovocí? Vitajte v dolnorakúskych hoteloch s vlastnou bio-záhradou!

Okno do prírodnej záhrady
Maria a Josef Huberovci z prevádzky Gästehaus Huber v Arbesbachu sú vášnivými záhradkármi. Ich veľká záhrada je tiež domovom mnohých včelstiev. Pán Huber dokonca dovolí mimoriadne zvedavým návštevníkom prizerať sa, keď pracuje so svojimi včelami! V rajskej záhrade pri Molzbachhofe oddychujú hostia vďaka ostrovčeku energie v jazierku na kúpanie a tradičnej drevenej chatke. V priľahlej farmárskej a bobuľovej záhrade sa zase kultivujú staré odrody rastlín. Na nich si dokonca môžete pochutnať priamo z kríka alebo hriadky.

Chutný bio-kolobeh
V záhradách prírodných hotelov Steinschalerhof a Steinschaler Dörfl sa darí okolo 1 000 rastlinám. No tieto cenné bio-oázy neboli založené iba na zotavenie. Oveľa častejšie putujú nazbierané bio-produkty (zelenina, ovocie a divorastúce bylinky) priamo do kuchyne. A potom sa hosťom servírujú vo forme nenáročných alebo vegánskych jedál – čerstvo a ekologicky.