Trávnikový šach a ochutnávková záhrada

Najnápaditejšie zážitkové záhrady Dolného Rakúska vás pozývajú na výlet na čerstvom vzduchu pre celú rodinu a v blízkosti Viedne.

Na lúke stoja šachové figúrky a po čakrovom chodníku preteká energia. Najoriginálnejšie dolnorakúske zážitkové záhrady sľubujú skvelé dobrodružstvá. Bezpodmienečná požiadavka na zábavu a vybláznenie. To všetko môžete zažiť pri objavovaní záhradných svetov, povzbudzujúcich rastlín a slnečných hodín.

O obrovských špirálach a drahokamoch
Záhradným svetom pre celú rodinu sú Kittenberské zážitkové záhrady v Schilterne. Môžete preskúmať viac ako 40 záhradných nápadov – pričom rekord tu drží najväčšia bylinková špirála na svete. Zeleň, ktorá vám pripomenie návštevu Kittenbergu, sa vyskytuje aj vo Svete ametystov v Maissau: Čakrový chodník alebo ochutnávková záhrada tvoria energetické tematické záhrady týkajúce sa tohto fialového drahokamu.

Originálne lúčne kúzlo
Základnú silu sľubuje aj záhrada zeme a ohňa v Neuhofene. Milovníci čerstvého vzduchu tu môžu objavovať prírodu všetkými zmyslami. Jedinečná je aj záhrada karikatúr v Brunne: veselý areál tu obývajú nadrozmerné čarodejnice a čarodejníci, zvieratá a figúrky. Kamenné umelecké diela zase návštevníkov fascinujú v parku sôch múzea umenia Kunstmuseum Waldviertel. Svoje miesto na výslní má aj záhrada slnečných hodín Johanna Jindru: prezentuje mnohé slnečné hodiny, vyrobené ručne podľa starých predlôh.