Turistika vo Viedenských Alpách, © Franziska Consolati

Najkrajšie turistické trasy pre dobyvateľov vrcholov a turistov hľadajúcich pôžitky v Dolnom Rakúsku

Horolezci a hobby turisti, pozor! Bližšie sme sa pozreli na sieť turistických chodníkov s dĺžkou 15 000 km v Dolnom Rakúsku: autentickosť prírody a života nenájdete vo veľkom meste, ale jednoducho v prírode. Ak dovolíte svojmu zraku putovať po horách, rýchlo sa objaví pocit ako na dovolenke. Pešia turistika z chaty na chatu, výstup na vrchol a vychutnávanie si diaľku pôvodných horských lúk: na týchto turistických trasách bude radosť z turistiky vaším stálym spoločníkom.

Prírodný park Ötscher-Tormäuer: vysoké vrcholy, hlboké rokliny, © Niederösterreich Werbung/ Andreas Jakwerth

Prírodný park Ötscher-Tormäuer: vysoké vrcholy, hlboké rokliny

Okolo 1 893 metrov vysokého vrchu Ötscher, symbolu regiónu Mostviertel, sa na 170 metrov štvorcových rozprestiera najväčšia prírodná rezervácia Dolného Rakúska. Jej pôvodná zachovaná príroda dnes nadchýna tak milovníkov prírody, ako aj horských dobrodruhov. Nájdete tu unikátnu rozmanitosť pozostávajúcu z bizarne formovaných skalných útvarov, hlbokých roklín, vodopádov, jaskýň, pokojných lesov, horských pasienkov, jazier a prekrásnych vyhliadkových miest.

Prečítajte si viac
Schneeberg, © (c) Wiener Alpen/Franz Zwickl

Schneeberg s tými najlepšími: trón pre každého

Východ slnka na pohorí Schneeberg sa vám vryje v pamäti. Ak chcete byť na vrchu tak zavčasu, musíte do turistických topánok vhupnúť ešte uprostred noci. Vyrazíte do Puchbergu, turistickej obce na úpätí vrchu Schneeberg. So skúseným horolezcom Petrom Großom sa na vrchol dostanete v dobrých rukách. Až na vrchole sa lezecký deň zavŕši pocitom šťastia a následným relaxom v hoteli Schneeberghof.

Prečítajte si viac