V mene ruže

Ružové záhrady v Dolnom Rakúsku: sladká romantika pri výlete do historických parkov alebo krátka dovolenka pre zaľúbencov na renesančnom zámku.

Kráľovná kvetov sa cíti dobre v najkrajšej ružovej záhrade v Dolnom Rakúsku. Očarujúci výlet za ružami môžete aj rozšíriť: napríklad prenocovaním na renesančnom zámku. Dopriať si môžete aj romantické raňajky uprostred kvitnúcich záhonov.

Fascinácii ružami dokáže odolať len málokto. Jej kvety symbolizujú krásu a lásku, tŕne zase silu a ochranu. Týmto sebavedomým kvetom sa v Dolnom Rakúsku mimoriadne darí. A pozývajú vás na romantický výlet.

Prechádzka v zámockej záhrade
Divé ružové kry zápasia na múroch turnajového nádvoria s jemnými kvetmi. Nie nadarmo je dnes táto nádherná záhrada zámku Rosenburg obľúbenou kulisou žiadostí o ruku. Kvitnúca romantika je na programe aj na renesančnom zámku Rosenau. A v historickej záhrade hradu Schallaburg možno objavovať historické odrody ruží. Neskôr na strávenie noci na zámku láka dobrá večera a pekné izby.

Kvitnúci kolobeh života
V Marienschlössli vznikol vďaka zámockej pani, Catherine Matuschka, skutočný ružový raj, ktorý sa svojimi izbami a raňajkami hodí aj na zaľúbené úniky od všedného dňa. Záhrada voňavých ruží bola kultivovaná v obci Kirchhof von Kirchschlag. V náučnom ružovom parku návštevníkov očakáva kolobeh života od púčikov až po rozkvet.