Bazilika Maria Taferl

Kostol

Popis

Die Wallfahrtsbasilika Maria Taferl ist als Landesheiligtum der schmerzhaften Mutter Gottes ein sehenswerter spiritueller Ort.

Miesto Maria Taferl leží na severnom brehu Dunaja. Tróni tu pútnická bazilika Maria Taferl, posvätné miesto dolnorakúskej krajiny.

Z tohto posvätného miesta vo výške 233 metrov nad Dunajom sa naskytne veľkolepý pohľad do údolia Dunaja a na vrcholy časti Mostviertel až po reťaz Alpského pohoria. To sa pred očami turistov rozprestiera do šírky 300 kilometrov. Základný kameň k bazilike Maria Taferl, obraz je v dubovom dreve, dostal pôvodný názov Maria Taferl 25. apríla 1660. Zrealizovali ho podľa návrhu neznámeho staviteľa pod dohľadom dolnorakúskeho staviteľa Georga Gerstenbranda.

Od roku 1671 sa stavbe venoval Carlo Lurago, ktorý pracoval prevažne na stavbách v Čechách. Na dokončení stavby sa v roku 1707 podieľal Jakob Prandtauer. Klenotnica baziliky je vo farebnom ľudovom baroku s vymaľovaným rámom a freskami, ktoré na strope zobrazujú pôvodnú históriu, na stenách zasa uzdravovanie a zachraňovanie.

Pobočky a trasy

 • Kontakt

  Basilika Maria Taferl

  Nr. 1
  3672 Maria Taferl
  AT

  Telefón: +43 7413 278

  E-Mail: info@basilika.at
  Website: www.basilika.at

 • Verejná doprava
 • Plánovanie trasy pomocou Google

  Plánovač trás Plánovač trás


  Nabíjacia stanica v blízkosti cieľa Nabíjacia stanica v blízkosti cieľa

 • Poloha / mapa