Rax (Gipfel)

Horský vrchol

Popis

Rax, nazývaný aj Raxalpe, sa nachádza v pohraničnej oblasti Dolného Rakúska a Štajerska, asi 80 km južne od Viedne. Je to jedno z viedenských pohorí. Oblasť je dostupná lanovkou Rax a je vhodná na turistiku pre všetky vekové skupiny, ako aj na dlhšie túry na snežniciach v zime.

Poloha: Dolné Rakúsko/Štajersko, Viedenské Alpy v Dolnom Rakúsku, skupina Rax-Schneeberg, obec Reichenau an der Rax.

Najvyšším bodom Raxu je Heukuppe s výškou 2 007 metrov, ktorý sa celý nachádza v spolkovej krajine Štajersko. Najvyššia nadmorská výška náhornej plošiny Rax na dolnorakúskej strane je Scheibwaldhöhe s 1 943 metrami.

Na rozsiahlu náhornú plošinu vedie najstaršia a prvá turistická lanovka v Rakúsku, ktorá bola otvorená v roku 1926. Rax je obľúbený najmä medzi výletníkmi z Dolného Rakúska a Viedne a lanovka vyvezie návštevníkov na vrchol len za 8 minút. Rax je však zaujímavý aj pre horolezcov, náročné traverzy a pre horolezcov.

Zimné športy na Raxe

Vzime ponúka Rax široké možnosti skialpinizmu a turistiky na snežniciach z hornej stanice lanovky. Okrem toho je tu možnosť sánkovania, crossblade alebo jazdy na RuckXBob (sánky, boby a batoh v jednom).

Trasy na Raxe a v jeho okolí

Či už v údolí alebo na horách, región okolo Raxu sa vyznačuje množstvom turistických možností a via ferrat.

Tipy v okolí

V regióne svetového dedičstva Semmering-Rax majú návštevníci k dispozícii množstvo výletných cieľov. Mnohé vyhliadkové body a chaty vás pozývajú na prechádzky po chatách a zastávky na občerstvenie.

Pobočky a trasy

 • Kontakt

  Rax (Gipfel)

  2651 Reichenau an der Rax
  AT

 • Verejná doprava
 • Plánovanie trasy pomocou Google

  Plánovač trás Plánovač trás


 • Poloha / mapa
  To view this content, you need to accept our Cookies. Change Cookie Settings