Kamptal

Údolie Kamptal je známe svojím typicky korenistým Veltlínskym zeleným DAC a elegantným ovocným Rizlingom DAC.

V okolí najväčšieho rakúskeho vinárskeho mesta Langenlois dominujú skalné podložia, ílové a sprašové pôdy.

Názov vínnej cesty Kamptal je odvodený od rieky Kamp, pričom hlavným mestom je najväčšie rakúske vínne mesto Langenlois. Vďaka svojim 3 800 hektárom vinohradov a mnohým medzinárodne známym špičkovým podnikom je údolie Kamptal jednou z najúspešnejších vinárskych oblastí v krajine.

Označenie Kamptalské DAC znamená vína z Veltlínskeho zeleného alebo Rizlingu, a to buď klasicky stredne-ťažkého typu alebo silne suchej rezervy. Mimoriadne hodnoty tu predstavuje vínna kultúra a turizmus, ktorých pozícia je posilňovaná mnohými viechami a vínotékami. Z legendárnej vinice Lage Heiligenstein nepochádza iba niekoľko svetovo preslávených vín, no toto miesto si vás získa aj úžasným výhľadom na celý región.

Ako atrakcia pre vínnych turistov tu bol vystavaný komplex LOISIUM: nad zemou ide o futuristické návštevné stredisko vrátane vínotéky s regionálnymi vínami, pod zemou zase môžete zažiť mýticky zinscenovaný vínny zážitok s osvetlením a ozvučením pozdĺž stáročných chodieb. Celý komplex je symbolom symbiózy tradície a inovácie, ktorou sa vyznačujú vinárstva, ako aj generácia samotných vinárov údolia Kamptal.

 

WEINWEG Langenlois